Eesti riik

 

Eestil on olnud kolm presidenti esimene oli Konstatin Päts, teine Lennart Meri ja viimane ehk praegune president on Arnold Rüütel. Eesti pealinn on Tallinn. Suurim saar on Saaremaa. Ülikooli linn on Tartu ja see on üks Eesti suurimatest linnastest ka. Eestis on viisteist maakonda ja ka linna. Eesti lipu värvid on sinine, must ja valge. Eesti rahvuslill on rukkilill. Eesti rahvuslind on suitsupääsuke. Rahvuskivi paekivi. Sellepärast on eesti rahvuskivi paekivi kuna Eesti peaaegu kogu pinda katab paekivi. Eestis on ka palju teisi ülikoole ja enamus neist asuvad Tallinnas. Eesti ja Soome hümn on sarnase viisiga ja selle autor on Frederic Pacius. Eesti hümni nimi on Mu isamaa mu õnn ja rõõm. Eesti riigi vapil on kolm lõvi. Juba kolmeteistkümnenda sajandi alguses ehtisid kolm lõvi Eesti vappi. Suve linn on Pärnu. Kevad linnaks kutsutakse Türi, sest seal toimub suur lillelaat alati kevadeti. Eesti südalinn on Paide. Eestis on veel teisigi saari nagu näiteks Hiiumaa, Vormsi, Abruka ja ka Muhu. Veel on saared Ruhnu, Kihnu, Aegna ja Naissaar. Eesti pindala on 47 227 ruutkilomeetrit. Eesti naaberriigid on idas Venemaa, lõunas Läti, põhjanaaber on Soome ja läänenaaber on Rootsi. Eesti rahvaarv on 1 361 242. Suurimad linnad on Tallinn, Tartu, Kohtla- Järve, Pärnu ja Narva. Narva on tegelikult Vene piiripeal ja seoses sellega on Narvas palju venelasi. Kõrgeim tipp on Suur Munamägi. Veel on Eestis veekogusid nt: Peipsi järv, Ema jõgi, Pärnu jõgi, Kasari, Võhandu, Põltsamaa, Pedja, Keila ja Pirita. Eesti raha ühik on kroon. Ja keel on eesti keel. Eesti vabariik on 88. aastat vana ja Eesti Vabariigi sünnipäev on 24. veebruaril. Eesti maakonnad on Harjumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Saaremaa, Läänemaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Valgamaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Võrumaa, Viljandimaa, Tartumaa, Lääne-Virumaa.

 

Ann-Mary Kuusk

 

Eesti Vabariik

 

Mina elan Eesti kõige suuremal saarel. See on Saaremaa. Eesti lipu värvid on sinine, must ja valge. Rahvuslill on Rukkilill, rahvuskivi on Paekivi ja rahvuslind Suitsupääsuke. Eestis elab umbes 1,4 miljonit inimest. See on võibolla võrreldes teiste riikide väike inimeste arv, aga me oleme enda kodumaa üle uhked. Eesti pealinn on Tallinn. Eesti suuremateks linnadeks võib veel nimetada Tartu ja Pärnu.

Minule meeldib Eestimaa, sest see on minu kodumaa ja kõige parem maa. Eesti suurim jõgi on Emajõgi. Võibolla võib  Eesti suurimaks järveks nimetada Peipsi järve.

Eestis käib palju turiste näiteks soomlased, inglased, sakslased jne. Minul on nendega küll Eestis kokkupuuteid olnud ja võibolla väga palju.

Nagu ma kuulsin on kõige suurem kool Tartus, aga ma võibolla kuulsin valesti. Mina käin Leisi Keskkoolis ja see asub ju ka Eestis ainult Saaremaal. Tallinnas on näiteks hästi palju valgusfoore, mis on väga tüütavad. Tallinnas on veel suur raamatukogu, kus olen mina käinud ja veel Kadrioru loss.

Mina olen Eestimaal ringi reisinud ja olen käinud Tartus, Tallinnas, Rakkes ja veel paljudes kohtades. Selline oleks minu kokkuvõtlik jutt Eestimaast…..

 

Eliise Sepp

 


Eesti riik.

 

Eesti on väike riik. Eesti rahvus lill on rukkilill. Siin elab umbes 1, 4 miljonit inimest. Eesti suurim saar on Saaremaa. Eesti rahvuskivi on paekivi. Eesti rahvus lind on suitsupääsuke.  Meie pealinn on Tallinn. Paljud turistid külastavad meie riiki ja enamusele Eestimaa meeldib. Eesti lipuvärvid on sini- must- ja valge. Eestis on oma keel ehk eesti keel.

Eestis on viisteist maakonda. Eesti maakonnad on Saaremaa, Hiiumaa, Tartumaa, Narva, Valgamaa, Tallinn, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Raplamaa, Võrumaa, Läänevirumaa, Põlvamaa, Harjumaa ja Ida-Virumaa.

Minule meeldib Eestis kõik, sest see on minu kodumaa, kus ma sündisin.

 

Gerli Trumm

 

Eesti riik.

 

Eesti pealinn on Tallinn. Eesti lipp on sini- must- valge.

Eesti üks suurim linn on Tartu. Seal on Tartu Ülikool.

Eesti hümn on Mu isamaa mu õnn ja rõõm. Eestis on palju koole.

Eesti rahvuslind on suitsupääsuke. Eesti rahvuslill on rukkilill

Eestirahvuskivi on paekivi. Tartus on suur raamatukogu.

Eesti naaberriigid on Rootsi, Soome, Läti ja Venemaa. 

Eestis on palju kuusemetsi. Eesti Vabariik on 88.aastane.

Eesti Vabariigi sünnipäev on 24.veebruaril.

 

Inger Maie Saks

 

Eesti riik

 

Mina elan Eestis. See on päris väike riik. Siin on umbes 1,4 miljonit inimest. Saaremaa on Eesti suurim saar. Eesti lippu värvid on sinine, must ja valge. Eesti pealinn on Tallinn, kus käivad paljud turistid. Eesti rahvuslill on rukkilill, kivi on paekivi ja lind on suitsupääsuke. Saaremaal on üheksa jalga ja need on Valjala, Kõljala, Mändjala, Hantsjala, Hanijala, Musjala kõik ei tule meeldegi. Eesti üks tuntumaid jõgesid on Emajõgi. Mina elan samuti Eestis täpsemalt Saaremaal. Saaremaa pealinn on Kuressaare. Eesti linnadest käiakse kõige enam Tartus ja Tallinnas.

 

Janika Palits

 

Eesti riik

 

Eesti on väike riik. Siin elab umbes 1,4 miljonit inimest. Eesti suurim saar on Saaremaa. Eesti rahvuslill on rukkilill. Eesti lipu värvid on sinine must ja valge. Eesti suurim linn on Tallinn. Paljud turistid külastavad Eestit. Ning paljud turistid külastavad Saaremaad. Saaremaal on üks ilus koht, kus suvel käib palju inimesi - see on Panga pank. Eesti rahvuslind on suitsupääsuke. Minule väga meeldib Eesti. 

 

Kaisa Aus


 

Minu riik

 

Minu riigis elab umbes 1.4 miljonit  inimest. Eesti riigi president on Arnold Rüütel. Eestis on vahelduv kliima. Talvel on siin külm ja suvel soe. Eesti rahvuspuu on tamm ja rahvuskivi on paekivi. Eesti rahvuslind on suitsupääsuke. Eesti pealinn on Tallinn. Eestis pole väga kõrgeid mägesid. Eesti kõige kõrgemaks mäeks loetakse Suurt Munamäge. Eesti endine president oli Lennart Meri. Eesti esimene president oli Konstantin Päts. Eesti peaminister on Andrus Ansip. Eesti endine peaminister oli Juhan Parts.   

 

Kenn Teesalu

 

Minu riik

 

Mina elan Eestis. See on minu kodumaa. Eesti kõige suurim saar on Saaremaa ja teine on Hiiumaa. Siin on veel palju saari. Meid on umbes 1,4 miljonit. Eesti on üks väike maa. Eesti maaga suuruselt peaaegu sama on Taani. Eesti pealinn on Tallinn. Saaremaa pealinn on Kuressaare. Kärdla on Hiiumaa pealinn. Eesti suurim järv on Peipsi järv. Eestis on vähe mägesid. Eesti suurim mägi on Suur Munamägi ja selle kõrgus on umbes 300 m. Talvel on Saaremaa ja Hiiumaa vahel jäätee. Eesti president on Arnold Rüütel.

 

Kert Tähve

 

Eesti riik

 

Eesti on väike riik, siin elab umbes 1,4 miljonit inimest. Mina elan Eesti kõige suuremal saarel. Selle saare nimi on Saaremaa. Saaremaa on väga ilus saar. Eestis käivad paljud turistid ja imetlevad seda maad, et kui ilus siin on. Eesti suurim linn on Tallinn. Tallinnas on Kadrioru loss. Mina olen igal pool Eestis ringi reisinud. Eesti rahvuslind on suitsupääsuke. Eesti rahvuslill on rukkilill. Eesti rahvuskivi on paekivi. See oligi minu lühike kokkuvõte Eesti riigist.

 

Kristel Kaasik

 

Eesti riik.

 

Mina elan Eestimaal. See on üsna väike riik. Selle pealinn on Tallinn ja siin räägitakse eesti keelt. Eesti rahvuslill on rukkilill ja rahvuslind on suitsupääsuke ning rahvuskivi on paekivi.

Eestis on 15 maakonda need on: Harjumaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Võrumaa.

Eesti lipuvärvid on sinine-must ja valge! Kõige suurem saar on Saaremaa. Eesti suurimad linnad on Tallinn, Tartu, Narva, Kohtla-Järve, Pärnu. Rahvaarv Eestis on 1,4 miljonit.  Minu arust on Eestis väga hea elada  sest see on ka minu kodumaa!

 

Kristi Kuusk

 


 

Minu riik

 

 

Eestis elab umbes 1,4 miljonit inimest. Eestis on kaks suurt mäge. Need on Suur Munamägi ja Väike Munamägi. Eesti suuremad saared on Saaremaa ja Hiiumaa. Eestimaa on tasane maa. Eesti president on Arnold Rüütel. Ning eesti rahvuskivi on paekivi. Rahvuslind on suitsupääsuke. Saaremaale kukkus ammu aega tagasi meteoriit alla.

 

Kristjan Kull

 

Eesti riik

 

Eesti on väga väike riik. Siin elab ligikaudu 1,4 miljonit inimest.

Eesti on väga ilus riik. Paljud turistid on käinud meie maal ja kiitnud seda. Eesti kõige suurem saar on Saaremaa. Ka mina elan Saaremaal.

Eestis on veel väiksemaid saari nagu Hiiumaa, Vormsi, Naissaar, Ruhnu ja Kihnu.

Eesti pealinn on Tallinn. Tallinn on väga ilus linn ja paljudele välismaalastele on see jätnud väga hea mulje.

Eesti rahvuslill on rukkilill ja rahvuskivi on paekivi. Eesti rahvuslind on aga suitsupääsuke. Eesti lipu värvid on sinine, must ja valge.

Eestis on veel üks suur linn, see on Tartu. Tartut kutsutakse ka ülikoolilinnaks. Seepärast, et seal asub Eesti suurim ülikool. Eesti on väga ilus riik!

 

Leanika Põlluäär

 

                                                 

                                                         Minu riik

 

Mina elan Eestis. Eesti on minu kodumaa. Eestis elab umbes 1,4miljon inimest. Eestis ei ole palju suuri mägesid. Eestis on palju metsi ja on palju talusid. Eesti pealinn on Tallinn. Eesti suurim mägi on Suur Munamägi. Eestis on suurim järv Peipsi järv. Eestil on sile maapind. Eesti ei ole väga suur. Eesti lipp on sinine, must ja valge. Eesti president  on Arnold Rüütel. Eestis on ka Väike Munamägi. Suur Munavägi on umbes 300 meetrit kõrge. Marko Märtin on eestlasest rallisõitja. Ta sõitis Peugeot’iga.                                                                                          

 

Martin Aulik

 

Minu riik.

 

Minu riigi nimi on Eesti Vabariik. Eestis elab 1,4 miljonit inimest. Eesti pealinn on Tallinn. Eestis on kaks kõrgemat mäge – Suur ja Väike Munamägi. Eest Vabariigi president on Arnolt Rüütel. Eestil on palju saari. Kõige suurem saar Eestis on Saaremaa. Tartu on eesti kunsti pealinn. Pärnu aga hoopis suve pealinn. Saaremaal on palju huvitavat . Leisi vallas on kiigemägi, kus on ka hästi vanad tuulikud. Saaremaal on ka Kaali kraater, see on koht kuhu langes sadu aastaid tagasi meteoriit. Eesti rahvuskiviks on paekivi sellepärast, et poole Eesti pinnast moodustab paekivi. Eesti rahvuslilleks on rukkilill ja rahvuspuuks on tammepuu, rahvuslinnuks aga hoopis suitsupääsuke. Talvel on Eestis palju lund. Siis saab suusatada, kelgutada ja lumesaaniga sõita. Eestis on palju metsi, kuid neid võetakse palju maha.  Samas ka istutatakse juurde. Eestis on hea elada.

 

Meinhard Aulik

 

                                             Minu riik

 

Minu riik on väga väike, kuid selles väikeses riigis on palju ilusaid kohti. Selles riigis elab 1,4 miljonit inimest. Eesti president on Arnold Rüütel. Eesti kõige esimene president oli Konstantin  Päts ja teine president oli Lennart Meri. Eestimaa on üsna sileda pinnasega, ainult mõned nurgad Eestimaal on künkalised. Eesti pealinn on Tallinn. Eestimaa kõige suurem saar on Saaremaa. Eestimaa lipu värvid on sinine, must ja valge. Eestimaa rahvuslind on suitsupääsuke, rahvuslill rukkilill, rahvuskivi paekivi. Eesti rahvus kivi on paekivi sellepärast, et Eesti asub paesel pinnasel. Eesti kõige suurem järv on Peipsi järv ja kõige suurem jõgi on Emajõgi.                                         

 

Mihkel Aulik

 

 

Minu riik.

 

Eesti on minu isamaa, kus olen sündind ja elan selle hetkeni mil pean surema. Meie riigi president on Arnold Rüütel. Ta on üks väärt mees. Meil on olnud mõned presidendid. Ja üks neist suri hiljuti, keda me kõik leiname. Tema nimi on Lennart Meri. Meie lipu värvid on sini-must-valge. Rahvuslind on suitsupääsuke ja rahvuskivi on paekivi. Eesti pinnas koosneb paekivist, selle pärast ongi paekivi Eesti rahvuskivi. Eesti lennujaam on Lennart Meri nime all nüüdseks. Eesti rahvus keel on eesti keel. Eesti pinnas ei ole väga künkaline. Selle pärast elan mina Eestimaal, minu isamaal. Külastage Eestimaad.    

 

Mihkel Matt

 

Minu riik

 

Mina elan Eestis. Mulle meeldib Eestis elada. Siin on palju toredat loodust ja siin on ka palju teisi vaatamisväärsusi. Meie riigi president on Arnold Rüütel. Eesti rahvuslind on  suitsupääsuke. Meie lipu värvid on sinine, must ja valge. Meie tuntumad saared on Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu. Meie suurim järv on Peipsi järv, mis asub meie idapiiril. Meil on ka tuhamäed, mis on ise tehtud. Eesti rahvuskivi on paekivi, mida on eestlased läbi sajandite kasutanud ehituseks ja muudeks töödeks. Meie idanaaber Venemaa on maailma kõige suurem riik. Meie põhjanaaber on aga Soome. Meie lõunanaaber on Läti. Ja meie läänenaaber Rootsi. Seal on aga hetkel ohtlik, sest seal on praegu surmav linngripp. Aga ma arvan et Eestis on hea elada.     

 

Peeter Rist

 

Eesti riik

 

Eesti riik on üpris väike! Eesti pealinn on Tallinn, rahvuslill on rukkilill, rahvuslind on suitsupääsuke ja rahvuskivi on paekivi! Eestis on 15 maakonda - Harjumaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Ida-Virumaa, Lääne-virumaa, Võrumaa.
Eestis räägitakse kõige rohkem eesti keelt! Räägitakse ka vene keelt, saksa keelt.

Eesti suurimad linnad on Tallinn, Tartu, Narva, Kohtla-Järve ja Pärnu.

Eesti riigi lipp on sini-must-valge.

Rahvaarv on Eestis 1,4miljonit.

Eesti suurim meteoriidikraater asub Kaalis!

Eesti on minu kodumaa ja minule meeldib siin elada!

 

Pille-Riin Pärn

 

Minu riik

 

Mina elan Eestis. Mulle meeldib väga eesti keel. Näiteks võrukeel on teistsugune kui Põhja-Eesti keel. Meil on kokku viisteist maakond ja palju väikseid saari. Lõuna-Eestis on kõrgustikud, kus saab talvel suusatada. Liivamäed ja Saaremaa kadakad võluvad turiste, kes tulevad Eestit külastama. Meie riik on isegi ise ehitanud suuri mägesid, mis koosnevad tuhast. Saarte loodus on lihtsalt vapustav. Järjest rohkem ehitatakse endale saartele suvilaid. Meil on palju ilusaid jõgesid. Kõige suuremad on Võhandu, Pärnu ja Emajõgi. Meie suurim järv on Peipsi järv, millest käib läbi Eesti idapiir. Meie idanaaber Vene Föderatsioon on maailma suurim riik . Meist põhja poole jääb Soome. Soome on tuntud kui tuhande järve maa. Rootsi on Eesti läänenaaber. Rootsis on hetkel ohtlik, sest seal levib surmav linnugripp. Meie lõunanaaber on aga Läti. Läbi Läti voolab suur jõgi. Eesti põhjaosast leiame suure pankranniku, mis on mitmeid kilomeetreid pikk. Eestis on palju väikeseid linnu. Eesti suurim linn on Tallinn. Tallinn on Eesti pealinn. Eesti on tore riik, mis väärib külastamist.

 

Rander Süld

 

Eesti Riik.

 

Ma elan Eestimaal ja seal on umbes 1,4miljoniot inimest. Mina elan Saaremaal. Minu kodukandi nimi on Eikla. Eestimaa pealinn on Tallinn.

Eestimaa rahvuslill on rukkilill, Eestimaa rahvuskivi on paekivi ja Eesti rahvuslipu värvid on sinine, must, valge. Eestis on ka järved näiteks: Pihka järv, Peipsi järv ja Võrtsjärv. Eestimaa tuntuim jõgi on Emajõgi.

Minu sõbrad elavad Leisi vallas aga ma ise elan Kaarma vallas. Saaremaa pealinn on Kuressaare. Eesti linnades on mõnus käia.

 

Teele Siimer