Tagasi

Kus ma elan

Projekti kolmas samm

Siit võid lugeda erinevaid kodukoha kirjeldusi, mille kirjutasid Maarja-Liis, Kristi, Kaili, Laura, Siiri, Eveli, Mairi, Maire, Liis ja Mariana.
Siit leiad aga pilte erinevate majatüüpide kohta - vanad rookatusega majad, tavaline pere elamu, mitme korteriga ridaelamud.

Minu kodu ümbrus

Ma elan Leisi ridaelamus. Maja ümber kasvab palju puid. Maja ees on üks liivakast ja selle juures on turnimisredel. Muru on kividega ääristatud. Maja taga on igal korteril oma aiamaa. Meie aiamaal kasvab üks õunapuu, kolm ploomipuud ja neli kirsipuud. Meie aiamaal on ka mitu maasikapeenart ja palju marjapõõsaid.
Meie maja lähedal on Leisi suurim kivi. Leisi vallamaja on meile väga lähedal. Minu koolitee on lühike, kõigest paarsada meetrit. Suviti tuleb kooliaias töötada ja see ei ole minu kodust eriti kaugel. Ka Leisi jõgi asub lähedal.
Koostaja: Maarja-Liis Väster
Edasi

Minu kodu ümbrus

Ma elan Leisi alevikus, Leisi vallas, Saaremaal. Leisi alevis on kolm väga head poodi, sidejaoskond, kool, ambulatoorium ja teisi erinevaid asutusi. Meie vallas on väga palju elumaju, kus elavad sõbralikud inimesed. Meie naabrite maja on ilusat roosat värvi, kuid meie endi maja on punane. Meie maja ümber kasvavad suured ja pirakad vahtrad. Aias on meil sügiseti palju puu ja juurvilju, aga kõige maitsvamad on maasikad.
Nüüd aga lühidalt meie vallas asuvatest vaatamisväärsustest. Anglas on viis vana tuulikut, aga hästi ilusat. Kruusakarjääri juures on suur ja vana ausammas. Karjas on pagariäri, mis toodab värskeid ja pehmeid saiu, leibu, kringleid ja teisi teravilja tooteid. Linnaka külas on tuntud Karja kihelkonna kirik
Saaremaal üldse kasvab väga palju kadakaid (vähemalt varem kasvas). Enne kasvatati Saaremaal palju lambaid, kuid nüüd on lambaid väheseks jäänud.
Leisi on üldiselt rahulik ja mõnus paik.
Koostaja: Kristi Orgmets.
Edasi

Minu koduküla

Mina elan Roobaka külas. Meie külas on 23 talu. Inimesi elab Roobakas 56. Neist naisi 21 ja mehi 15. Laste arv on suhteliselt suur – 20 last.
Meie külas on ükstööd andev ettevõtte. Töölisi on seal kaheksa. On ka teine ettevõte, kuid see on eraettevõte ja seal saab tööd ainult aegajalt üks tööline.
Roobaka külas oli ka mõisahoone, kuid see põles ära kui minu vanaema oli 7.aastane (1945. aastal). Selles hoones oli kool, kus õppis minu vanaisa. Koolimajasid on meie külas olnud neli. Kaks olid talumajad ja kaks olid ikka suured kivimajad, millest ühest on järelejäänud varemed (peale põlemist) ja teises tegutseb puiduettevõte.
Meie külas on kasvanud laulja Marju Kuut. Sündis ja kasvas meie külas ka Leisi Keskkooli endine direktor Lembit Söömer.
Minule meeldib oma külas elada. Koolist vabal ajal on meil päris lõbus metsades joosta ja põllupeal pesapalli mängida. Suvel saame me käija ka meres ujumas, sest meri on ainult nelja kilomeetri kaugusel.
Koostaja: Kaili Rahu
Edasi

Minu kodu ümbrus

Ma elan Metskülas. Metsküla on suhteliselt vaikne küla. Meie külas on 130 inimest ja 45 maja. Neist majadest kahte alles ehitatakse ja viies suvitatakse. Meie külas on ka palju asutusi. Koolimaja, raamatukogu, postkontor, kauplus, velskripunkt ja noortemaja. Noortemajas korraldatakse diskosid. Meie külas saab mängida jalg-, korv-, võrkpalli ja lauatennist. Meie külale on ka rand lähedal. Selle ranna nimi on Tuhkana rand. Seal käib väga palju inimesi. Minu arust on meil väga ilus küla.
Koostaja: Laura Toompuu
Edasi

Minu kodu

Ma elan Karja külas. Minu kodu lähedal on spordiväljak. Spordiväljakul on võimalus mängida võrkpalli, jalgpalli ja kiikuda. Meie kodu lähedal on ka jõgi, mis suubub Leisi jõkke. Minu maja ees on paar mändi ja sirelit. Seal on veel liivakast, kus saab mängida. Natuke kaugemal on mägi mida kutsutakse tornimäeks, seal käime iga talv kelgutamas. Jõulude ajal käime uisutamas suurel jää platsil mis asub meie maja kõrval. Meie maja taga on lillepeenar, kus kasvavad suvel imeilusad roosid. Sageli kuulan kuidas ööbik laulab kusagil eemal. Olen kuulnud, et mõnes kohas ööbik ei laulagi. Tegelikult mulle meeldib mu kodukoht, sest olen seal kasvanud.
Siiri Tabri
Edasi

Kodukirjeldus

Ma elan Aru talus. Meie peres on seitse inimest. Minu koduõue on puhas. Minu koduõues kasvab 2 elupuud ja meie aianurgas on hõbekuusk ja jasmiin. Ka laut on meil. Lauda kõrval on ait, jahuveski ja puudekuur. Kuuri lähedal on jõgi. Jõest natuke kaugemal on tammiauk. Tammiaugust püüame kevaditi kala. Minu maja ümber on aed. Aed on peaaegu 10 m pikk ja iga kahe meetri tagant on üks toru. Maja on väga suur. Meil on 4 tuba ja köök, on ka veel 4 koridori. Suurel toal on 3 suurt akent ja 1 puhvet. Köögis on ümmargune laud ja laua all on riiul. Köögis on isetehtud kapid ja seinakapp. Meil on majas saun ja leiliruum. Leiliruumis on ka lava.
Eveli.
Edasi

Minu kodu.

Ma elan Karja külas korteritüüpi ridaelamus. Talvel on siin nagu  igal pool mujalgi raagus puud ja üksluine loodus. Aga kevadel on meil tõeliselt ilus. Siis hakkavad õitsema meie maja ümber olevad sirelid. Mõnusat ja hõrgutavat sirelilõhna on tunda kõikjal. Ja see teeb meele kohe rõõmsamaks. Aga veel laulavad kevadel meie maja ümber ööbikud. Ka nende laululindude laulust  saab tunda ainult rõõmu. Olen kuulnud, et paljudes kohtades ööbik ei elagi. Meil on veel uisuplats kus saab talvel uisutada. Spordiväljakul saab mängida jalgpalli, korvpalli. Tegelikult mulle meeldib siin, sest ma olen siin sündinud ja kasvanud.
Mairi
Edasi

Minu kodukoht .

Elan koos oma perega Karja külas. Meil on ridaelamu teisel korrusel 3-toaline korter. Meie majaüksuse nimi on Vahtra. Vist sellepärast, et meil on maja ümber mõned suured vahtrapuud. Aga kõige ilusamad puud meie maja ümber on sirelid. Kevadel on meie maja justkui  sirelimerre uppunud. Siis lõhnab kogu ümbruskond sirelilõhnast ja laulavad linnud. Maja ümber on meil mõned lillepeenrad ja iga lõunapoolse külje akende all kasvavad roosid. Arvan, et suvel on meie maja ümber väga  ilus.
Maire
Edasi

Minu kodukoht .

Ma elan Leisi vallas Kopli külas. Kopli küla on endale nime saanud selle järgi, et vanasti oli meie kodukohas suur hobuste tall ja koppel, kus olid mitme pere hobused koos. Nüüdseks on tallist järgi jäänud ainult vundament ja mõned hobuserauad.
Minu kodu ümbritsevad heinamaad ja metsad, kus on palju seeni ja marju. Metsloomadest ei ole puudust.
Meie külas on ainult kolm maja. Meie küla on Karjaküla lähedal, aga kuna meie küla on väike, arvab enamus, et me elame Karjakülas.
Vanasti oli meie maja koledam, et mina võibolla ei oleks sinna elama läinud. Selle elupaiga valisid mu ema ja isa. Kuid nüüd on isa selles majas remonti teinud ja üle värvinud ning nüüd on see maja ilus.
Meil ei ole lehmi ega hobuseid, on ainult kass ja koer, kes meie maja valvavad. On ka kaks naabrit, kellest üks alles tuleb Koplikülla elama ja teeb oma maja korda.
Järelikult, kui siia külla tuleb elanikke juurde on see hea ja ilus elupaik. See elukoht mulle meeldib, kuigi vahel tahaksin linna elama minna, kuid maal on parem!
Liis
Edasi

Minu kodu kirjeldus

Minu kodu asub Murikal.  Maja on suure tee ääres ja bussipeatuse juures.  Meil on suur aed, mida kevadel ja suvel tuleb korras hoida. Meil õues on elumaja, saun, laut, kuur ja väike pumbamaja. Majad on meil värvitud heledaks halliks. Elumaja ei ole meil suur, all on meil köök, 2 tuba, dušširuum koos wc-ga. All on veel üks ruum, kus lähevad trepid üles tuppa. Üleval  on meil kaks tuba. Meie oleme vennaga üleval - vend on ühes toas ja mina teises toas. Köögis on meil  lakitud laudpõrand. Seinad on  meil  löödud  köögis  kipsplaatidega  ja  värvitud  ära  lillakas-roosaks.
Mariana

Algusesse