Tagasi

Minu klass ja kool.

Projekti teine samm

Meile meeldib meie klassi juures see, et meie klass on üks suurematest meie koolis. Meie klassis meeldib paljudel spordiga tegelda. Meie klassis on ka suur kleepsude kogumise maania. Meie klassis on mõned arvutihaiged ka. Meie klassis on sellepärast hea käia, et me saame käia huvikoolis. Meie klassis on palju häid sportlasi. Meie klassis on poisse rohkem (17) ja tüdrukuid vähem (15). Poistel ja tüdrukutel on osad tunnid eraldi (kehaline kasvatus ja käsitöö). Klassis on ka õpilasi, kes õpivad ”5”-tele (“5” on meil parim hinne).
klassi piltIgal klassil oma klassiruum. Meie klassiruum on teisel korrusel. Klassi aknad on suured ja akende all on radiaatorid, mis annavad talvekuudel sooja. Õpilased istuvad kahekaupa pinkides. Klassis on tahvel ja kraani-kauss. Peale tavaliste klassiruumide on meil veel ainekabinetid: keemia-bioloogiakabinet, füüsikakabinet ja muusika klass. Veel on eraldi väiksemad ruumid võõrkeelte õppimiseks. Käsitöö tarbeks on meil tüdrukutele käsitööklass ja poistele töökoda.
Meie kool on suur ja ilusate värvidega. Meie koolis on 15 klassi (6.-8.klassini on paralleelklassid) ja 27 õpetajat ning 320 õpilast. Koolis on tüdrukuid rohkem kui poisse. Meil on  koolis 7 meesõpetajat ja 20 naisõpetajat. Meie koolis on ka ujula, kus me saame talvel ujumas käia. Spordiga tegelemiseks on meil suur võimla ning keldris on lasketiir. Koolis töötavad juuksur, raamatukogu, medõde ja hambaarst. Raamatukogust saab raamatuid laenata. Meie kool on kolme korruseline. Koolis on ka arvutiklass, kus on 13 arvutit, aga koolis on kokku 27 arvutit. Koolis saab vahest ka kino vaadata. Meie koolis tegutseb palju huviringe: spordiring, käsitööring, kunstiring, rahvatants, muusikaring, keraamika ja liiklusring. Meie koolil on ka suur kooliaed.
Õpilased tulevad meil kooli koolibussidega (neid on kolm) või ka liinibussiga. Mõned käivad ka jala, sest elavad kooli lähedal. Koolipäev algab kell 8.30 ja lõppeb kell 16.00. Mõned koolipäevad on ka lühemad. Koolis hakatakse käima 7-aastaselt ja kui kõik läheb hästi, siis põhikool lõpetatakse ära üheksa aastaga. Edasi saab õppida ka meil keskkoolis, mis kestab kolm aastat.

Leisis hakati haridust andma 1851.aastal. Leisis on olnud mitu koolimaja. Esimene päris koolimaja ehitati 1872.aastal, järgmine 1927. aastal ja praegune koolimaja valmis 1983. aastal. Praegune koolidirektor on Tõnu Erin.

Siin on pildid projektist osavõtjatest - 6 A klass j a 6 B klass

Tagasi eelmisele lehele